Elektro-mag EM 1202 Çeker Ocak, 1750 m³/saat fan emiş kapasitesine sahip, 120 cm genişlikte çalışma kabini bulunan, masa üstü sınıfında tasarlanmış bir laboratuvar çeker ocağıdır. Temperli sürgülü cam, gaz ve su vanaları ile nozulları, iç kabin aydınlatması, paslanmaz çelik evyesi ve aside dayanıklı kompakt laminat çalışma yüzeyi sayesinde kimyasal ve biyolojik deneylerde açığa çıkan zararlı gaz, buhar ve tozların güvenli şekilde ortamdan uzaklaştırılmasını sağlar. Elektrostatik fırın boyalı galvanizli çelik gövdesi ile dayanıklı, uzun ömürlü ve laboratuvar güvenliğini artıran bir çözümdür.
Teknik Özellikler:
| Özellik | Değer |
|---|---|
| Fan Emiş Kapasitesi | 1750 m³/saat |
| Motor Hız Kontrolü | Var |
| Sürgülü Kabin Camı | Temperli 6 mm |
| Gaz ve Su Vanası | Var |
| Gaz ve Su Nozulu | Var |
| Elektrik Prizi | 2 Adet |
| İç Kabin Aydınlatma | Var |
| Paslanmaz Çelik Evye | Var |
| Çalışma Zemin Malzemesi | Aside dayanıklı kompakt laminat |
| Gövde Malzemesi | Elektrostatik fırın boyalı galvanizli çelik sac |
| Sigorta | 2 x 25 Amper |
| Motor Gücü | 100 W |
| Besleme | AC 190-240 V / 50-60 Hz |
| Çalışma Kabin Ölçüleri (G x Y x D) | 118 x 90 x 75 cm |
| Dış Ölçüler (G x Y x D) | 120 x 152 x 88 cm |
| Net Ağırlık | 75 kg |
| Paketli Ağırlık | 110 kg |
Elektro-Mag Çeker Ocakların Avantajları Nelerdir?
Elektro-mag çeker ocakların tasarımı ve üretiminde dikkate aldığımız noktaları aşağıdaki şekilde sıralayabiliriz;
İlk yatırım maliyeti
Verimli çalışma ve etkili sonuç alma
Kolay kullanım
Güvenli çalışma sistemleri
EM 1202 Çeker Ocak, laboratuvar çalışmaları sırasında açığa çıkan zararlı gazlar, toksik buharlar ve tozların güvenli bir şekilde uzaklaştırılması için tasarlanmış, üstün özelliklere sahip bir cihazdır. Laboratuvar güvenliğini en üst düzeye çıkaran bu cihaz, geniş emiş kapasitesi ve kullanıcı dostu fonksiyonları ile dikkat çeker.
EM 1202 Çeker Ocak, yüksek fan emiş kapasitesi ve motor hız kontrolü ile laboratuvar ortamındaki zararlı maddeleri hızlı ve etkili bir şekilde uzaklaştırır. Temperli sürgülü cam, gaz ve su vanaları, elektrik prizleri ve iç kabin aydınlatma özellikleri ile kullanımı kolay ve güvenlidir. Paslanmaz çelik evye ve aside dayanıklı kompakt laminat çalışma yüzeyi, uzun ömürlü kullanım sağlar. Gövde malzemesi elektrostatik fırın boyalı galvanizli çelik sac ile dayanıklıdır.
